Sanayi mallarının yurt içinde üretilmesi veya ithal edilmesi halinde belirlenen yasal ömrü süresince üretici veya ithalatçısı tarafından montaj, bakım ve onarımı için verilmesi zorunlu belgedir.

Kurum tarafından yeterli teknik kadro, takım, teçhizatı bulunan merkez adresine göre firmanın unvanı ile düzenlenir.

SSHYB alabilmek için Bakanlıkça bölgelere göre tespit edilen servis sayısına göre yapılan teknik servis sözleşmelerinin TSE kurumunda kaydının yapılmış olmalıdır.

SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ YETERLİLİK BELGESİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ

SSHYB almadan satış yapan firmalar, 100.000 Teknik servis sözleşmesi yapılmayan her teknik servis için 10.000  idari para cezası öderler.

Tıklayınız >SSHYB Gerektiren Ürünler Listesi

SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ YETERLİLİK BELGESİ “SSHYB” ALIMI

4M Danışmanlık, ürünlerinizin standartlarına uygun olarak servis ağınızın kurulmasını sağlar. Teknik servislerle firmanız adına sözleşmeler yapılarak bir yıl süreli servis ağı kurmaktadır.

Servis Eksiğinin Tamamlanması:

TSE denetimleri ile Teknik servisin sözleşme süresi içinde kapanması veya hizmet veremeyecek duruma düşmesi halinde yeni bir servisle sözleşme yapılarak servis eksiği tamamlanır.SSHYB Satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi 2 yıl geçerli olarak düzenlenir. Sözleşme yapılan servislerle tekrar sözleşmeler yaparak teknik servis sözleşme süresinin devamlılığı sağlanmalıdır.Servis değişikliği yapılması halinde değişikliklerin 15 gün içinde Bakanlığa bildirilmelidir.

Detaylar için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

Tel: 0312 550 50 50 – 0212 573 01 01